MUS VIENIJA FUTBOLAS. MAŽASIS "FUTBOLIUKAS"

2013 m.  sausio mėn. 22-23 dienomis Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgalaikės vaikų masinio futbolo vystymo programos “Sugrąžinkime vaikus į stadionus” (SVIS) projekto “Futboliukas” seminaras, kuriame jau šešti metai dalyvauja darželių pedagogai iš visos Lietuvos. Šio seminaro tikslas yra supažindinti darželių ir mokyklų auklėtojas su vienu iš sėkmingiausiu  projektu - “Futboliuku”. Dauguma šių pedagogių neturi nieko bendro su futbolu, todėl mes siekiame joms perteikti elementariausias teorines ir praktines žinias ne tik apie šį projektą, bet ir apie patį žaidimą”, – sakė LFF masinio futbolo projektų koordinatorius Vaidotas Rastenis. „Futboliukas" - tai labai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama 3 prieš 3 uždarose patalpose, kas vaikams suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai. Vaikai yra betarpiškai įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą žaisti su kamuoliu.

“Futboliuko” seminare praktinius ir teorinius užsiėmimus vedė Nacionalinės futbolo akademijos direktorius Raimondas Statkevičius bei Lietuvos kūno kultūros akademijos lektorius Rimas Kazakevičius. Su seminaro dalyviais patirtimi dalinosi buvusios projekto dalyvės Kauno darželio-lopšelio “Gandrelis” kūno kultūros pedagogė Roma Radžiūnienė bei kolegė iš Kauno darželio “Ažuoliukas” Daiva Statkevičienė.

Marijampolės Mokolų mokykla-darželis praėjo atranką ir laimėjo Lietuvos futbolo federacijos ilgalaikės vaikų masinio futbolo vystymo programos “Sugrąžinkime vaikus į stadionus” respublilinį projektą "Futboliukas". Seminare teorinių ir praktinių žinių sėmėsi priešmokyklinio ugdymo pedagogė-metodininkė Asta Paulevičienė. Visi 4-7 metų šios įstaigos  vaikai (berniukai ir mergaitės), kurie norėtų žaisti futbolą, dalyvaus 2 savaičių (vasario25 - kovo 08 d.) užsiėmimuose. Užsėmimai vyks kiekvieną dieną. „Futboliuko" finalinis renginys vyks darželyje-mokykloje 2013m. kovo 26 dieną, 11 val.

Projekto dalyviams LFF dovanojo universalų futbolo inventorių, su kuriuo vaikai galės žaisti futbolą ištisus metus.

Projekto vykdytoja priešmokyklinio ugdymo pedagogė-metodininkė Asta Paulevičienė

Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .