Vėlių laikas

  3b klasės mokiniai su mokytoja Daiva,  nutarė  rudens atostogas pasitikti neįprastai – išvykti už mokyklos-darželio ribų.  Tik pamokos šįkart buvo neįprastos.

           Marijampolės kraštotyros muziejuje lankėmės spalio 28 d. . Mus pasitiko muziejaus darbuotojos Jurgita ir Raselė, pasiruošusios pristatyti  edukacinę programą -  „Vėlių laikas‘‘ . Šios edukacinės programos metu  išmokome lieti žvakes, nusilipdėme molinius indelius, kuriuos dekoravome lietuvių nacionaliniais simboliais.  Kalbėjomės apie laikotarpį, kuris vadinamas Vėlių laiku (Vėlinės – Adventas – Kūčios).  Sužinojome, kas sieja Vėlines ir Kūčias. Pasigilinome į šių švenčių senojo lietuvių tikėjimo ir krikščioniškąsias tradicijas.

       Vėjuotą ir žvarbią dieną mus lydėjo šiltos ir puikios emocijos, puiki aromaterapija – ar įsivaizduojate, kaip kvepia tirpdomas bičių vaškas?  O jau tas ilgam išliksiantis jausmas... kai kiekvienam į rankas įdėjo dar šiltas, kvepiančias žvakes. Į mokyklą-darželį grįžome išdidžiai rankose nešdami savo darbo žvakes. Ne vieno smalsus praeivio žvilgsnis mus palydėjo. Matyt svarstė – kur... ar iš kur - keliauja šie vaikai.

 .