Mes ir gyvūnai

Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti, visą savaitę mūsų mokykloje-darželyje vyko projektas „Mes ir gyvūnai“. Projekto tikslas:  skatinti mylėti, globoti bet kokį gyvūną bei ugdyti gyvūnų globos ir priežiūros įgūdžius.

„Ryto rato“ metu, projekto organizatorės Violeta Rudienė ir Lina Čižikienė, mokinius  supažindino su projekto veikla bei tikslais. Žinome, kad daug mokinukų augina, myli savo gyvūnėlius, todėl norėdami susipažinti su jų augintiniais, organizavome fotografijos parodą „Mano augintinis“. Kartu su mokinių tėveliais organizavome gyvūnų, laikomų narveliuose, parodą. Vaikučiai turėjo galimybę pamatyti bei pasidžiaugti narvelyje auginamais triušiukais, vėžliuku. Į svečius pasikvietėme ūkininką, kuris augina dekoratyvinius naminius paukščius bei karvelius. Jie buvo įspūdingo grožio! Labiausiai pasisekė 1a klasės vaikučiams, nes jie turėjo galimybę į dangų paleisti baltus balandžius. Kai virš mokyklos-darželio pakilo balti balandžiai, mokinukų akyse sušvito laimės, vilties, džiaugsmo spindulėlis. 

Toliau projektas turėjo būti tęsiamas Kalvarijos zoologijos sode. Deja, mums šiek tiek nepasisekė dėl blogo oro. Visi drauge nusprendėme išvyką nukelti kai bus tinkamesnės oro sąlygos.

Džiaugiamės, kad vaikučiai pajuto žmogaus ir gyvūnų ryšį,  bendravimo reikšmingumą. Tikimės, kad jie pratinsis suprasti gyvūnus, išmoks draugauti su jais, stengsis būti atsargūs ir netrikdys gyvūnų gyvenimo ritmo. Mokės džiaugtis gamtos grožiu ir joje gyvenančiais gyvūnais. Jaus atsakomybę už auginamą gyvūną.    

 .