PATYRIMINIS UGDYMAS SU ,,SMALSUČIŲ" IR „KODĖLČIUKŲ“ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO MOKINIAIS

Antras etapas - metodikos testavimas. „Kelionė po sėklų karalystę“

Įsigijome įvairiausių sėklyčių: saulėgrąžų, pupelių, moliūgų, žirnių, agurkų, nasturtės ir kt. Agurkų, žirnių, nasturtės sėklas paruošėme sudaiginimui. Veiklų metu aiškinomės, kokių sąlygų  reikia, kad sėklos sudygtų, kiekvieną dieną stebėjome, kaip jos keitėsi. Vaikai stebėjo, kaip skirtingos sąlygos veikia įvairių sėklų dygimą, o duomenis fiksavo stebėjimų lapuose. Po stebėjimų atliko apibendrinimą ir suformulavo išvadas. Vaikai sužinojo, kad sėkla yra lyg sandėlis įvairių vertingų medžiagų, kurių reikia naujam augalui augti, taip pat dar kartą pakartojo augalo sandarą ir kam skirta tam tikra augalo dalis. Skaitmeninio mikroskopo pagalba tyrinėjome, kaip atrodo daigelį išleidusi sėkla, kuo skiriasi nuo nedaigintos. Per multimedia vaikai žiūrėjo filmuką (https://www.youtube.com/watch?v=eKo5F87A8a0) apie tai, kas atsitinka su sėkla, kai ji pasodinama į žemę. „Atradėjų studijos“ laboratorijoje vaikai padidinamojo stiklo pagalba tyrinėjo žemės sudėtį, sodino sudaigintas, žirnio, agurko, nasturtės sėklytes. Procesą fiksavo stebėjimo lape. Savo stebėjimus perteikė meninėje veikloje atlikdami kūrybinius darbus.

Patirtinis mokymasis leidžia vaikams įsisavinti žinias per realią gyvenimišką patirtį. Vaikai įsitraukė į kūrybišką ir aktyvią veiklą, ieškojo atsakymų, tikrino informaciją pasitelkdami savo asmeninę patirtį. Veiklos skatino vaikus mąstyti, klausti ir ieškoti atsakymų, bendradarbiauti, reflektuoti. Taip pat veiklose atsiskleidė vaikų gebėjimas valdyti emocijas, priimti sprendimus, spręsti problemas, ugdytis valią ir susikaupimą.

Mokytojos:  Asta Paulevičienė,  Neringa Akelaitienė,  Jūratė Paitian 

 

 

PRADEDAMAS ĮGYVENDINTI PROJEKTAS ,,PATYRIMINIO UGDYMO DIEGIMAS MARIJAMPOLĖS REGIONO IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOSE" 

Antras etapas - metodikos testavimas

Patyriminis ugdymas ,,Smalsučių" priešmokyklinio ugdymo ir ikimokyklinio ugdymo ,,Žirniukai" grupėje.

Mokomės ne išmokti, o suprasti...

Patyriminis arba patirtinis mokymas – tai organizuotas procesas, kurio metu per tiesioginį patyrimą įgyjama žinių, ugdomi gebėjimai, kuriuos vėliau galima pritaikyti realiame gyvenime. Tai mokymas arba mokymasis veikiant, kai besimokantieji įgauna įgūdžių, žinių, ugdo gebėjimus ir vertybes iš savo, o kartais ir kitų patirties. Priešmokyklinės grupės „Smalsučiai“ vaikai kartu su mokytojomis Asta ir Neringa ,,Atradėjų studijos" laboratorijoje stebėjo, tyrinėjo daržovių sėklytes, svogūnus, žemės sudėtį, į kurią daržovės bus sodinamos ar sėjamos. Atrado daugybę įdomių dalykų (žemėje mikroskopo pagalba rado sudžiūvusias skruzdėles, medžio plaušo plaukelius ir dar daug visko). Savo pirščiukais sėjo sėklytes, sodino svogūnus, kiekvienas sau pasisodino ir grupėje augins surfinijos daigelį. Tai atsakomybės jausmas, teigiamų emocijų pliūpsnis!

Ikimokyklinio ugdymo ,,Žirniukai" vaikai, kartu su mokytojomis Roma ir Irena grupėje ,,įkūrė" šiltnamį, kuriame patys pasėję augina, prižiūri, rūpinasi augaliukais.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Neringa Akelaitienė ir Asta Paulevičienė

   

 Marijampolės vaikų lopšelis-darželis “Ąžuoliukas”

 .