LTMŽ Projektas „Mažųjų žaidynės 2021“

Šeštoji pamokėlė „Spalvingieji ritinėliai “

PU „Smalsučiai“ gr. vaikai

Šeštoji Lietuvos mažųjų žaidynių pamokėlė skirta motorikos vikrumo, koordinacijos ir pusiausvyros gebėjimams tobulinti!

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ projekto koordinatorė PU mokytoja Asta Paulevičienė


                                                                    PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS ,,SMALSUČIAI" ,,ĄŽUOLO MANKŠTOS"  AKIMIRKOS.

LTMŽ Projektas „Mažųjų žaidynės 2021“

Ketvirtoji pamokėlė „Linksmosios pėdutės “

PU „Smalsučiai“ gr. vaikai

Ketvirtoji Lietuvos mažųjų žaidynių pamokėlė. Smagūs pratimai skirti blauzdos, pėdos ir čiurnos raiščiams bei raumenims stiprinti.  Norint būti greitiems ir vikriems, pėdutes būtina mankštinti !

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ projekto koordinatorė PU mokytoja Asta Paulevičienė

LTMŽ Projektas „Mažųjų žaidynės 2021“

Trečia pamoka. Pratimai su gimnastikos lazdelėmis.

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Žirniukai“ vaikai

Kūrybinga, žaisminga ir labai naudinga – tokia yra trečioji Lietuvos mažųjų žaidynių pamoka!

Įvairūs pratimai su gimnastikos lazdelėmis pagelbės formuojant taisyklingą mažųjų laikyseną.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Roma BendaravičienėLTMŽ projektas „Mažųjų žaidynės 2021“

Antroji pamokėlė „Mankšta ant kėdutės ar suoliuko“

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ projekto koordinatorė PU mokytoja Asta Paulevičienė


                                                                                                                                                                                                                

LTMŽ projektas „Mažųjų žaidynės 2021“

  Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Smalsučių“ grupės vaikai dalyvauja Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“, kuris vyks 2021. vasario 1d. – 2021. birželio 30 d.   Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKPA). Tai nekomercinis Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas, kurio tikslas:

  •     didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų          pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

  Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ projekto koordinatorė PU mokytoja Asta Paulevičienė

Pirmoji pamokėlė „Žaisliukų išdaigos“


Pradedamas įgyvendinti projektas „Patyriminio ugdymo turinio diegimas Marijampolės regiono ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse ugdymo įstaigose“

Lopšelis-darželis kartu su Marijampolės 5 lopšeliais-darželiais-partneriais pradeda įgyvendinti projektą „Patyriminio ugdymo diegimas Marijampolės regiono ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse“

Projekto tikslas: pagerinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimą ir kokybę.

Projekto trukmė: pradžia 2019 spalis – pabaiga 2021 balandis.

SVEIKATIADA

         Lopšelyje - darželyje „Ąžuoliukas“ vaikų sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius ugdantis „Sveikatiados“ projektas tęsiasi jau ne vienerius metus. Projektas „Sveikatiada“ - socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokymo įstaigų bendruomenėse.

Lopšelyje - darželyje „Ąžuoliukas“ veiklos vyksta  tam tikrais etapais.

Rugsėjis - spalisFizinio aktyvumo iššūkis. Šio laikotarpio metu, mes skatinome vaikus daugiau judėti, rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Mokėme vaikus ir skatinome juos judėti suprasdami, kad judėjimas ugdo vaikų sąmoningumą nuo mažens. Judėjimu taip pat mokėme juos būti atsakingais už savo kūną, pamilti jį, rūpintis išvaizda, sveikata.

Spalis - lapkritis„Vaisių ir daržovių iššūkis“. Visi žinome, kad valgyti  daržoves ir vaisius sveika. Daržovių ir vaisių reikšmė žmogaus organizmui yra didelė. Todėl „Sveikatiados iššūkyje – 400 g. daržovių ir vaisių kasdien“ dalyvavo ir patys mažiausieji lopšelio - darželio  ,,Ąžuoliukas“  vaikučiai,  ir vyresni. Ugdytiniams pristatėme sveikatos specialistų rekomendacijas apie dienos maisto raciono papildymą vaisiais ir daržovėmis (400 g. per dieną). Ugdytiniams nuolat primename valgyti vaisių ir daržovių kasdieną, nes tai didžiausias vitaminų, mineralų ir skaidulinių medžiagų šaltinis.

Gruodis - sausisGrūdinių produktų iššūkis - grūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas!“Vaikai susipažino su grūdiniais produktais, aptarė mitybos piramidę, vyresnieji mokėsi kepti duoną. Kiekvieną dieną vaikai suvalgo bent jau po riekelę duonos. Vaikai nuolat kalba apie darbus, duoną, grūdus, o po visų kalbų ir patys pabandė duonelės kepimo pasimokyti. Na, o mažieji ir ne tik jie, kas rytą skaniai  valgo vis kitokią košę. Košė yra vienas universaliausių patiekalų, kuris pasižymi ne tik savo maistine verte, bet ir pritaikomumu bet kokiam skoniui. Skanaus!

SVEIKAI GYVENTI YRA SMAGU!

Gamtos technologijų priemonės

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ edukacinė aplinka pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliam ugdymui. Priemonių komplektas, jau įgavęs „Gamtos ir tecnologijų“ kabineto pavadinimą, kuris sudarytas iš įvairiausių priemonių: nuo įprastų laboratorinių indų, gamtos tyrinėjimo, pažinimo mokymo priemonių iki šviesinio ir rankinio skaitmeninio mikroskopų bei rinkinių mechanikos bandymams atlikti. Šių priemonių dėka siekiama padidinti vaikų ugdymo kokybę ir pasiekimus, modernizuojant  gamtos, tiriamosios bei praktinės veiklos aplinką, patį ugdymo(si) procesą. Tikimasi, kad tai paskatins susidomėjimą gamtos pažinimu.

Priešmokyklino ugdymo mokytoja-metodininkė  Asta Paulevičienė

 .